مدیر آخرین بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

مدیر: آخرین بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «طعم گیلاس» دومین فیلم برتر تاریخ «کن»

روزنامه «گاردین» در فهرست برترین فیلم‌های برنده «نخل طلا» در تاریخ جشنواره کن، فیلم «طعم گیلاس» را در جایگاه دوم قرار داد.

«طعم گیلاس» دومین فیلم برتر تاریخ «کن»

«طعم گیلاس» دومین فیلم برتر تاریخ «کن»

عبارات مهم : تاریخ

روزنامه «گاردین» در فهرست برترین فیلم های برنده «نخل طلا» در تاریخ جشنواره کن، فیلم «طعم گیلاس» را در جایگاه دوم قرار داد.

به گزارش ایسنا، «پیتر بردشاو»، منتقد معروف سینمایی نشریه گاردین، به بهانه شروع هفتادویکمین دوره جشنواره فیلم کن اقدام به معرفی ۱۰ فیلم برتر از میان برندگان نخل طلا در طول تمام ادوار برگزاری این مناسبت سینمایی کرده است و «طعم گیلاس»، ساخته عباس کیارستمی، را در این فهرست بالاتر از ساخته های سینماگرانی مانند «فدریکو فلینی»، «مارتین اسکورسیزی»، «میشائیل هانکه» و «لوئیس بونوئل» در جایگاه دوم قرار داده است.«بردشاو» در توضیح فیلم «طعم گیلاس» آورده است: «بدون شک این فیلم یک شاهکار از عباس کیارستمی، یکی از بزرگ ترین شاعران سینماست؛ فیلمی با داستانی عجیب وغریب، قشنگ و غم انگیز که حتی اکنون نیز نمی توان آن را دقیقا تفسیر کرد.

«طعم گیلاس» دومین فیلم برتر تاریخ «کن»

مردی عمیقا افسرده قصد خودکشی دارد. در گوری می خوابد که یک کارگر آن را کنده و باید بعدا آن را پُر کند. موضوعی بهت آور، نامعقول، تکان دهنده و ناراحت کننده. فیلم به تاریک ترین و ناشناخته ترین جنبه این عنوان می پردازد. در این میان فردی تلاش می کند مرد را از خودکشی منصرف کند و جهت این کار، شیرینی و لذت زندگی مانند طعم یک گیلاس را به او یادآور می شود». کیارستمی در سال ۱۹۹۷ با فیلم «طعم گیلاس» موفق شد نخستین و تنها جایزه نخل طلای سینمای کشور عزیزمان ایران را کسب کند.در این فهرست، «مرد سوم» به کارگردانی «کارول رید» با بازی «اورسن ولز» (برنده نخل طلای ۱۹۴۹) در جایگاه نخست قرار گرفته است.

مؤسسه فیلم بریتانیا در سال ۱۹۹۹ فیلم سیاه وسفید «مرد سوم» را به عنوان برترین فیلم انگلیسی زبان قرن بیستم گزینش کرد. بعد از آن، «راننده تاکسی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با بازی «رابرت دنیرو» قرار می گیرد که در سال ۱۹۷۶ «نخل طلا»ی کن را از آن خود کرد.فهرست برترین فیلم های برنده نخل طلا در تاریخ جشنواره کن به گزینش گاردین:۱. «مرد سوم» به کارگردانی «کارول رید» (۱۹۴۹)/ ۲. «طعم گیلاس» به کارگردانی عباس کیارستمی (۱۹۹۷)/ ۳. «راننده تاکسی» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» (۱۹۷۶)/ 4. «اتاق پسر» به کارگردانی «نانی مورتی» (۲۰۰۱)/ ۵. «زندگی شیرین» به کارگردانی «فدریکو فلینی» (۱۹۶۰)/ ۶. «روبان سفید» به کارگردانی «میشائیل هانکه» (۲۰۰۹)/ ۷. «ویریدیانا» به کارگردانی «لوئیس بونوئل» (۱۹۶۱)/ ۸. «داستان عامه پسند» (پالپ فیکشن) به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» (۱۹۹۴)/ ۹. «پیانو» به کارگردانی «جین کمپیون» (۱۹۹۳)/۱۰. «عمو بونمی که زندگی های گذشته اش را به یاد می آورد» به کارگردانی «آپچاتپونگ ویراستاکول».

روزنامه «گاردین» در فهرست برترین فیلم‌های برنده «نخل طلا» در تاریخ جشنواره کن، فیلم «طعم گیلاس» را در جایگاه دوم قرار داد.

واژه های کلیدی: تاریخ | زندگی | گیلاس | جشنواره | کیارستمی | کارگردانی | جشنواره فیلم | عباس کیارستمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: