مدیر آخرین بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

مدیر: آخرین بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آینده فیلم‌های پشت خط اکران

به گزارش شرق، در سه سال گذشته و در هر سال نزدیک به ۴۵ فیلم با داشتن پروانه ساخت هنوز به اکران عمومی نرسیده اند؛ آماری که در برگزاری نشست خبری بیستمین مراسم خوش

آینده فیلم‌های پشت خط اکران

آینده فیلم های پشت خط اکران

عبارات مهم : ایران

به گزارش شرق، در سه سال گذشته و در هر سال نزدیک به ۴۵ فیلم با داشتن پروانه ساخت هنوز به اکران عمومی نرسیده اند؛ آماری که در برگزاری نشست خبری بیستمین مراسم خوش حالی منزل سینما رسانه ای شد و در پی درخواست کانون کارگردانان از منزل سینما مبنی بر داوری تمام فیلم های دارای پروانه ساختی که هنوز نمایش داده نشده اند، در مراسم خوش حالی منزل سینما مطرح شد.

کانون فیلم نامه نویسان و انجمن تهیه کننده، کارگردانان سینما از این درخواست حمایت کردند، ولی تورج منصوری، دبیر هیئت مدیره آکادمی مراسم خوش حالی منزل سینما، راجع به انصراف از داوری این فیلم ها گفت: «قرار شد یک بازه سه ساله را در نظر بگیریم و چون ما می خواهیم تخصص های شاخه ای را بررسی کنیم، به این نتیجه رسیدیم که به قاعده عمومی همواره راجع به فیلم هایی قضاوت کنیم که به نمایش عمومی درآمده اند تا بعضی را به ضدتبلیغ تبدیل نکند و بعضی را هم از جو دور کند.

درخواست کانون مبنی بر این بود که پروانه فیلم سازی لحاظ شود و دراین باره به مازیار میری مأموریت داده شد که عنوان را بررسی کند؛ چون هم مورد وثوق کانون کارگردانان است و هم در جلسات ارشاد حضور داشته».

منصوری با استناد به آمار فیلم هایی که در سه سال گذشته با وجود داشتن پروانه ساخت هنوز نمایش داده نشده اند، گفت: «۴۰ فیلم در سال ۹۴، ۴۵ فیلم در سال بعد و ۴۳ فیلم در سال ۹۶ تولید شده است که دیده نشده اند، در نتیجه این ۱۲۸ فیلم باید به ۷۵ فیلم ما اضافه می شد؛ یعنی در طول دو ماه باید روزی پنج فیلم را به نمایش بگذاریم که این غیرممکن هست، چون بعضی از آنها اصلا دی وی دی نشده اند. ضمن اینکه از بین ۷۵ فیلم ما ۴۵ تا باید روی پرده نمایش داده شوند و در نهایت حدود ۱۷۰ فیلم را در مدت کمتر از دو ماه باید نمایش دهیم. بنابراین طبق بررسی ها این پیشنهاد عملی نبود، نه اینکه نخواهیم، چون اتفاقا نظرات مثبت بود، ولی به شکل تکنیکی نمی توانستیم آن را اجرائی کنیم».

فارغ از پاسخی که تورج منصوری، دبیر هیئت مدیره آکادمی، مبنی بر عدم حضور این تعداد فیلم دیده نشده در سه سال گذشته در داوری های مراسم خوش حالی منزل سینما مطرح کرد، نگاه به آماری که از بلاتکلیفی بسیاری از آثار درسه سال گذشته سینمای کشور عزیزمان ایران حکایت می کند قابل تأمل هست. در این میان بعضی فیلم ها هنوز در مرحله فیلم برداری یا مراحل فنی متوقف شده است اند که تعدادی از آنها به علت فراهم نشدن سرمایه همچنان بلاتکلیف هستند.

تعداد دیگری از آثار سه سال گذشته سینمای کشور عزیزمان ایران وقت مشخصی جهت اکرانشان در نظر گرفته نشده است و بخش دیگری از این آمار به فیلم های توقیفی تعلق دارد. نمایش داده نشدن این تعداد فیلم در سینمای کشور عزیزمان ایران که قطعا به مرور به تعدادش اضافه خواهد شد، آمار خوبی جهت سینمایی که به عنوان یک صنعت باید به حیاتش ادامه بدهد، نیست و اساسا این علامت سؤال که با توجه به نبود زیرساخت های مناسب در سینمای کشور عزیزمان ایران هرساله با انبوهی از فیلم های بلاتکلیف در مراحل متفاوت تولید مواجه می شویم بزرگ تر می شود. در ادامه بعضی فیلم هایی را که در سه سال گذشته با داشتن پروانه ساخت هنوز اکران نشده اند، می بینید.

آینده فیلم‌های پشت خط اکران

واژه های کلیدی: ایران | سینما | نمایش | سینمای | پروانه | سینمایی | اکران نشده | اکران عمومی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: