مدیر آخرین بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

مدیر: آخرین بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است / رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است. 

تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب: تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

عبارات مهم : ایران

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح هست.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبحگاه امروز (شنبه) در دیدار سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه، تأمین و حفظ منافع ملی به معنای حقیقی را نشانه مهم سیاست خارجی خواندند و با بیان بایدها و نبایدهای دیپلماسی در نظام اسلامی افزودند: می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عنصرهای قدرت نظام را به اعتبار ای جهت دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به شرایط کنونی و جبهه گسترده ای که ضد اسلام و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شکل گرفته، تلاش دیپلماسی را در بر دارنده اجر الهی و افتخاری تاریخی و ملی در دفاع از حقانیت ملت کشور عزیزمان ایران دانستند و گفتند: در چالش ها، انسان غیرتمند و صبور و خردمند، بر تلاش ها و حجم و کیفیت کار می افزاید، بنابراین باید روحیه ی تازه سازی فعالیت ها در دستگاه دیپلماسی گسترش یابد.

تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است / رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: حفظ سلامت دینی و طهارت معنوی و معنوی خود و خانواده و پایبندی رفتاری و گفتاری به پرسشها شرعی از مهمترین وظایف مسئولان و کارکنان وزارت امور خارجه به خاص سفرا و اعضای نمایندگی های کشور عزیزمان ایران در خارج است.

ایشان با تأکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی بخش مهم سیاست خارجی کشور و نمای بیرونی نظام جمهوری اسلامی هست، خاطرنشان کردند: وزارت امور خارجه و به خاص سفرا باید عمیقاً به ارزشهای اسلام و انقلاب پایبند باشند و واکنش‌ها و گفتار آنان، منعکس کننده این ارزشها باشد.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است. 

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه تبیین بایدها و نبایدهای دیپلماسیِ نظام اسلامی، شرط مورد نیاز جهت نمایندگان دیپلماسی را برخورداری از روحیه نیرومند و مستحکم، امید به آینده و بهره مندی از احساس حقانیت برشمردند و با اشاره به عنوان مهم منافع ملی، گفتند: نشانه مهم و واقعی دیپلماسی، حفظ منافع ملی است و تعامل یا تقابل، تنها روشهایی جهت تأمین منافع ملی هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای، منافع ملی را برگرفته از سیاست های مهم و ارزشهای نظام دانستند و تأکید کردند: دستگاه دیپلماسی باید منافع ملی را حفظ و تأمین کند.

ایشان، سخنان مدیر جمهور را در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام برشمردند و افزودند: وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع مدیر جمهور است.

تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به عنوان «دیپلماسی ایدئولوژیک» اشاره و خاطرنشان کردند: بعضی به غلط، سخن از لزوم جدایی دیپلماسی از ایدئولوژی به میان می آوردند، در حالی که دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد و القاء تقابل میان ایدئولوژی و منافع ملی، صحیح و منطقی نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه نشانه از تشکیل جمهوری اسلامی حفظ منافع ملی، استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی، قدرت و امنیت ملی هست، افزودند: ایدئولوژی به دنبال تأمین و حفظ منافع ملی است و هویت یک ملت محسوب می شود.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است. 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وجود ایدئولوژی در واکنش‌ها و سیاست های دولتهای غربی، گفتند: امریکایی ها در سخنان خود بارها از عبارت «ارزشهای امریکایی» استفاده می کنند که همان ایدئولوژیِ آنها و برگرفته از اعلامیه استقلال امریکا است و در کشورهای اروپایی نیز تفکرات ایدئولوژیک بر واکنش‌ها و فعالیت های سیاسی آنها حاکم است.

ایشان ارتباط خردمندانه، هوشمندانه، هدفمند و منطقی با دنیا را برخاسته از نگاه اسلامی نظام و کاملاً منطبق با دیپلماسی ایدئولوژیک خواندند.

تصور حل پرسشها از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی تحقق و بروز روحیه انقلابی را در تعاملات و رویکردهای دیپلماتیک مهم دانستند و افزودند: دیپلمات ایرانی باید به انقلاب افتخار کند و در تعاملات کاری او، «عزت، احساس اقتدار و اعتماد به نفس» به روشنی مشاهده شود که البته این واکنش‌ها و منش انقلابی با بیان حرفهای نامعقول و ایجاد هیاهو کاملاً متفاوت است.

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین ضرورت برخورداری سفیران و دیپلماتهای ایرانی از احساس حقانیت، به عنوان جنگ روانی بی وقفه دشمن های اشاره کردند و افزودند: باید با احساس حقانیت و با آگاهی و تسلط در مباحث چالشی، پاسخهای قاطع و منطقی به اتهامات بیگانگان داد.

ایشان، متهم کردن دائم کشور عزیزمان ایران به یک مسئله منفی را دستور کار مهم جنگ روانی مستمر دشمن های خواندند و افزودند: جهت تحقق این هدف، «ایران هراسی، کشور عزیزمان ایران ستیزی، کشور عزیزمان ایران گریزی، اتهام نقض دموکراسی، نبود آزادی و نقض حقوق بشر» مدام در تبلیغات بیگانگان تکرار می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به جنایات اروپایی ها و غربی ها در مستعمرات گذشته، محدود بودن دموکراسی در غرب به مقررات و یا نظر مراکز خاص، وجود دیکتاتوری حزبی در امریکا و بعضی کشورهای اروپایی و نیز جنایات فعلی غربی ها از جمله همدستی با سعودی ها در کشتار مردم یمن افزودند: غربی ها مظهر نقض حقوق بشر هستند ولی با وقاحتِ تمام، کشور عزیزمان ایران را متهم می کنند به گونه ای که گاه انسان از شدت وقاحت آنها حیرت می کند.

رهبر انقلاب اسلامی تصور حل پرسشها کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: امریکا با اصل نظام اسلامی مسئله اساسی و مبنایی دارد، ضمن اینکه کشورهای فراوانی در افریقا، آسیا و امریکای لاتین هستند که با امریکا رابطه دارند ولی همچنان با پرسشها فراوان دست به گریبانند.

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین دشمنی عمیق امریکا با جمهوری اسلامی خاطرنشان کردند: امریکایی ها به دنبال بازگشت به موقعیت و جایگاه خود در کشور عزیزمان ایران قبل از انقلاب هستند و به کمتر از این هم راضی نخواهند شد.

ایشان مخالفت امریکا با «توان هسته ای و قدرت غنی سازی اوج و نیز حضور کشور عزیزمان ایران در منطقه» را ناشی از خصومت عمیق آنها با عنصرهای اقتدار نظام اسلامی برشمردند و افزودند: حضور منطقه ای جزو عنصرهای قدرت و امنیت کشور عزیزمان ایران است و عقبه راهبردی کشور محسوب می شود، به همین علت دشمن های با آن مخالفند.

رهبر انقلاب با اشاره به بیان مکرر غیرقابل اعتماد بودن امریکا از زبان مسئولان کشور افزودند: بنده از قدیم این توصیه را خاطرنشان می کردم که روی حرف و حتی امضای امریکایی ها نمی توان حساب کرد، بنابراین مذاکره با امریکا هیچ فایده ای ندارد.

ایشان فعال کردن ظرفیت های استفاده نشده یا کم استفاده شده است در کشور را مهم دانستند و افزودند: مذاکرات با اروپایی ها قطع نشود ولی نباید معطل بسته اروپایی ماند بلکه باید کارهای فراوان مورد نیاز در داخل کشور را دنبال کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، گسترش ارتباطات چند جانبه و به خاص دو جانبه و توجه خاص به تشکلهای منطقه ای را مهم خواندند و افزودند: سفرا و نمایندگان کشور عزیزمان ایران در خارج باید به ظرفیت ها و توانایی های ملت و کشور کاملاً واقف باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اذعان اخیر مقامات امریکایی راجع به استعداد ملت کشور عزیزمان ایران افزودند: از چندین سال قبل تأکید می کردم که استعداد ایرانی از میانگین استعداد دنیا بالاتر هست، این واقعیت یک ظرفیت مهم داخلی هست، همچنانکه ایمان، شجاعت، ایثار و افتخار ملت به ارزشها از دیگر عنصرهای توانایی های کشور عزیزمان ایران است.

ایشان ارتباط با دانشمندان، رجال سیاسی غیر دولتی و فعالان اقتصادی دیگر کشورها را جزو روشهای مرسوم دیپلماسی در دنیا برشمردند و افزودند: با این روشها می توان گستره فعالیت های دستگاه سیاست خارجی را گسترش داد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین قدرت میدانی را اعتبار دیپلماسی خواندند و افزودند: مهم این است که هر گونه عنصر اقتدار به نوعی دستاورد سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، وزیر امور خارجه با اشاره به رویکردهای دستگاه دیپلماسی به خاص در ارتباط با همسایگان و تمرکز بر دیپلماسی اقتصادی، گفت: تلاش کرده ایم با خودباوری به استقبال چالش ها برویم و از منافع ملی با صلابت دفاع کنیم.

آقای ظریف با بیان اینکه با همین رویکرد و با حمایت ها و هدایت های رهبر انقلاب اسلامی توانستیم پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی صهیونیست ها را شکست دهیم، خاطرنشان کرد: ترامپ و نتانیاهو تلاش می کنند با نمایش های سخیف، پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی را تکرار کنند ولی امروز حتی در میان متحدان خود نیز تنها و منزوی هستند.

وزیر امور خارجه با اشاره به تشکیل اتاق جنگ و تلاش گسترده آمریکا جهت فشار و زورگویی علیه ملت ایران، گفت: همواره به کشورهای دیگر از جمله متحدین امریکا اعلام کرده ایم که مقابله با زورگویی امریکا باید از تعهدات سیاسی فراتر رفته و به کارها عملی وقت دار منجر شود.

آقای ظریف افزود: ما شرایط سخت تری را تجربه کرده ایم و اطمینان دارم در پرتو همدلی و وفاق می توانیم بر پرسشها فائق شویم و شرایط پیش رو را با عنایت الهی و با هدایت های رهبری و حمایت مردم به خوبی و با افتخار و سربلندی و با کمترین آسیب مدیریت کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | امریکا | انقلاب | ایرانی | انقلابی | امریکایی | ایران هراسی | آیت الله خامنه ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: